Choď na obsah Choď na menu
 


December 2019

Mikuláš

Aj tohto roku k nám zavíta Mikuláš. Preto pozývame všetky deti, rodičov, starých rodičov a aj ostatných v piatok 06.12.2019 o 17:00 pred obecný úrad. Nezabudnite sa teplo obliecť a doniesť so sebou dobrú náladu.

plagat-mikulas-2019.jpg

 

November 2019

Škôlka

Aj naši najmenší žiačikovia - deti v materskej škole mali jedného dňa pripravené prekvapenie v podobe nových stolov a stoličiek. Vzhľadom na zlý stav starých stolov a stoličiek pani učiteľky požiadali starostu obce o zakúpenie nových stolov a stoličiek - ktoré sú zaujímavé nielen svojou farebnosťou, rôznou veľkosťou stoličiek, ale aj nastaviteľnou výškou stolov, aby mali deti pri sedení, jedení aj robení svojich škôlkárskych úloh pohodlie a správne držanie tela.

img_20191202_082823.jpg

Október 2019

Strieborný podvečer

V mesiaci október sa v našej obci ako už tradične konala akcia s názvom "Strieborný podvečer" vrámci mesiaca úcty k starším. Na túto akciu boli pozvaní všetci dôchodcovia z našej obce, ktorí dovŕšili 62 rokov k 31.12.2019. Na akcii sa zúčastnilo približne 140 dôchodcov.  Príjemné chvíle spestrilo vystúpenie našich najmenších - detí z MŠ, ktoré svojimi básňami, piesňami a tancami vyčarovali úsmevy na tvárach nielen svojich starých rodičov. O dobrú náladu sa postarala aj folklórna skupina "Vešeľa Ľubiša". Dôchodcov potešil darček a všetkých zúčastnených aj malé pohostenie.

Rekonštrukcia starého kríža

V priebehu mesiaca október bol opravený starý kríž na cintoríne. Pôvodný text na kríži:

"Na ceste chválu a ku spaseniu všetkých tu spočívajúcich dali vystaviť

Michal Kováč a jeho manželka rodená Šimurdová 1924"

stary-kriz.jpg              stary-kriz-1.jpg            novy-kriz.jpg

SEPTEMBER 2019

Rozšírenie parku Ing. Michala Kováča, CSc., exprezidenta SR a najvýznamnejšieho rodáka obce Ľubiša

V mesiaci september bol zrealizovaný projekt "Rozšírenie parku Ing. Michala Kováča, CSc., exprezidenta SR a najvýznamnejšieho rodáka obce Ľubiša". Vrámci daného projektu sa vysadila nová zeleň - trávnik a stromčeky na pozemku v okolí budovy bývalej základnej školy. Umiestnili sa parkové lavičky, odpadkové koše a dláždený chodník. Revitalizáciou tohto pozemku došlo k bezbariérovému napojeniu na okolité priestranstvá a vytvorila sa tým oddychová zóna prístupná celej verejnosti.

img_20190910_112307.jpg img_20190910_112359.jpg img_20190923_133141.jpg img_20191019_093001.jpg

Viac fotografií:  https://lubisa.estranky.sk/fotoalbum/rozsirenie-parku-ing.-michala-kovaca--csc./

 

 

JÚN 2019

V mesiaci jún sme ukončili projekt "Krása, ktorou sa chceš podeliť - trasou vojaka Švejka". V rámci tohto projektu bolo v obci Ľubiša rozšírené námestie Michala Kováča o prístrešok - altánok. Boli tu osadené aj dvojjazyčné tabule - turistické mapky Ľubiša - Fredropol, tabuľa venovaná prvému prezidentovi SR Michalovi Kováčovi, a tabuľa s priebehom medzinárodnej cyklistickej trasy "Po stopách dobrého vojaka Švejka". V tesnej blízkosti je umiestnený servisný cyklostojan a stojany na bicykle.

Súčasťou projektu boli aj cyklistické preteky, ktoré sa konali v obci Ľubiša dňa 23.júna 2019. Privítali sme tu 30 účastníkov cyklistických pretekov z Poľska. Sprievodným programom bolo slávnostné otvorenie cyklostánku a vystúpenie viacerých speváckych zoskupení: Ľubišské dzivočky, Vešela Ľubiša, Pokolenie (súbor z Poľska) a Gypsi Levis. Deti sa mohli zabaviť na pripravených atrakciách a všetci prítomní sa do neskorého večera zabávali pri občerstvení a veselej hudbe.

interreg-061.jpg   interreg-029.jpg    interreg-085.jpg

Viac fotografií:  https://lubisa.estranky.sk/fotoalbum/cyklopreteky-23.06.2019/

 

plagat---den-priatelov-----ubisa-2019_2.jpg
Máj 2019

Vybavenie kuchyne a sály kultúrneho domu

Vzhľadom k nevyhovujúcemu stavu vybavenia sály kultúrneho domu a kuchyne bola podaná a schválená žiadosť vrámci grantového programu Municipality 2019. Išlo o projekt: "Zakúpenie vybavenia kuchyne a sály KD" uskutočnený vďaka finančnej podpore Nadácie SPP a Eustream. rámci projektu sa vymenili stoly a stoličky. V Kuchyni sa vymenili sporáky a dokúpila sa umývačka riadu. Keďže kultúrny dom využívajú občania aj na rodinné oslavy zjednotili sme aj obrusy na stoly a misy a naberačky. Realizáciou projektu sa zabezpečilo skultúrnenie priestorov sály a kuchyne, ktoré sa využívajú na kultúrne podujatia a akcie týkajúce sa spoločenského života v našej obci počas celého roka.

         img_20190515_101350.jpg        img_20190530_103434.jpg