Choď na obsah Choď na menu
 


Február 2020 - 1.obecná zabíjačka

29. 1. 2020

Február 2020 - 1.obecná zabíjačka

Dňa 08.02.2020 v sobotu bola naplánovaná v našej obci 1. obecná zabíjačka. Počasie počas týždňa nám však neprialo a tak sa poslanci obecného zastupiteľstva rozhodli o zmene miesta realizácie a tak celá príprava aj ochutnávka prebehli v sále kultúrneho domu. Už vo štvrtok nám priviezli "materiál" na výrobu všetkých dobrôt. Naši hlavní majstri: Ľubo Mríz, Feri Lukáč, Milan Karško, Peter Surgáč a Vlado Gabria sa pustili hneď do práce. Na také množstvo klobások im nestačili palice, ale zvládli to. V piatok v príprave špecialít pokračovali a ku klobáskam, ktoré už naberali farbu v udiarni, pribudla tlačenka a hurky. Spolu s ďalšími pomocníkmi z obecného úradu, aj s poslancami si všetko pripravili, aby to v sobotu dobre klaplo. V sobotu už od rána voňali v priestoroch kultúrneho domu škvarky a kapusta s mäsom. Už z ohlasov na sociálnych sieťach bolo všetkým jasné, že účasť ľudí bude vysoká. A bolo to naozaj tak. Pred obedom sa v sále kultúrneho domu začali schádzať ľudia, ponúkli sa vybranými špecialitami a postupne až do 16:00 hod. sa na ochutnávke prestriedalo veľké množstvo ľudí. Prišli všetky vekové kategórie a bolo nás naozaj neúrekom. Odozvy od Vás občanov na sociálnych sieťach boli viac ako dobré. Aj osobné ohodnotenia prevýšili naše očakávania. Ďakujeme hlavne majstrom, ktorí všetko pripravili, ďalej všetkým, ktorí sa zapojili do prípravy a pomohli, ako kto vedel. Ďakujeme aj Vám, občanom, ktorí ste sa akcie zúčastnili. Možno sa aj takáto akcia stane v našej obci tradíciou.

Pozvánka na 1. obecnú zabíjačku

Podujatie sa vzhľadom na nepriaznivé počasie predošlých dní presúva do kultúrneho domu. Ochutnávka špecialít bude od 11:00 do 16:00 hod.

Kult.podujatie - 1.obecná zabíjačka.pdf

 

Linky na spracované fotky a video z youtube:

https://youtu.be/04EoX8hpMxE

https://youtu.be/vaTiRA7esnQ

 

 

Náhľad fotografií zo zložky 1.obecná zabíjačka 2020_02_08