Choď na obsah Choď na menu
 


August 2020 - Spomienka na nedožité 90. narodeniny M.Kováča

5. 8. 2020

mk-portret.jpgDnes 05.08.2020 si pripomíname nedožité deväťdesiate narodeniny nášho najvýznamnejšieho rodáka, prvého prezidenta SR – Ing. Michala Kováča, CSc. (aj keď sám, z prístupných zdrojov v matrike potvrdil, že sa narodil o dva dni skôr, oficiálne sa všade uvádza dátum jeho narodenia 05.08.1930)

V tento deň si chceme pripomenúť nielen jeho politickú činnosť a všetko to, čo dokázal pre Slovensko, ale najmä to, že sa nikdy nehanbil za svoje rodisko „Ľubišu“ – malú obec na východnom Slovensku. Keď to bolo možné a pracovné povinnosti mu to dovoľovali, rád sa sem vracal. Našu obec navštívil viackrát, už aj ako prezident. portret.jpgJeho kroky viedli vždy aj na cintorín, k hrobu svojej matky a do kostola sv. Michala – starého aj nového. Nikdy sa netajil tým, že je kresťan, že verí v Boha a svoju vieru aj praktizuje.

Dnes vo večerných hodinách sa v kostole sv. Michala v Ľubiši bude slúžiť sv.omša za zosnulého pána prezidenta Michala Kováča, pri príležitosti jeho nedožitých deväťdesiatin.

Ľudia v našej obci si ho vážia ako politika, ako človeka, ako „nášho“ pána prezidenta.