Choď na obsah Choď na menu
 


Apríl, Máj 2020 - Veľkonočná výzdoba a stavanie mája

11. 5. 2020

Pred nedávnom sa celý svet zabrzdil a zastavil. Spôsobil to koronavírus, ktorý nám vzal trochu našej osobnej slobody. Aj napriek tomu sa skupina žien z Únie žien v Ľubiši v spolupráci s obecným úradom rozhodli, že nám skrášlia park. Aj keď bol na verejnosti obmedzený pohyb a ich prácu nemohli obdivovať mnohí občania, predsa skrášlili prostredie okolo nás. Za všetko hovoria krásne fotky veľkonočnej výzdoby. Ženy taktiež stále dbajú o upravenosť parku Michala Kováča a aj ďalších parkov v centre obce a starajú sa o to, aby nám ich neprerástla burina. Za túto ich prácu ĎAKUJEME.

Aj skupina mladíkov sa v spolupráci s obecným úradom rozhodla, že neporušia tradíciu v stavaní mája a aj tento rok postavia v obci máj. Aj keď to nebolo za spevu folklórnej skupiny a neboli prítomní ani občania Ľubiše, nepretrhli sme túto tradíciu a máj v obci stojí. Pripomína nám, že je tu krásny májový čas a my sa tešíme, že sme nezabudli na túto tradíciu a chceme v nej pokračovať aj v nasledujúcich rokoch. dúfame že už aj so spevom, s vatrou, ale hlavne s Vami občanmi.

Všetci totižto veríme, že opatrenia sa postupne uvoľnia natoľko, že si budeme môcť zrušené akcie v obci vynahradiť, napríklad na pripravovanej akcii "Oslavy výročia obce Ľubiša".
 

 

Náhľad fotografií zo zložky Apríl a Máj - aktivity počas koronakrízy