Choď na obsah Choď na menu
 


Vytvorenie Parku Ing. Michala Kováča, CSc.

REALIZOVANÝ PROJEKT

  dsc_0841.jpg   park-m.kovaca.jpg  img_4506.jpg  img_4519.jpg

Vrámci grantového programu Municipality 2017 bol našej obci poskytnutý finančný príspevok vo výške 12.000,- EUR z Nadačného fondu Municipality pri Nadácii SPP na realizáciu projektu "Vytvorenie Parku Ing. Michala Kováča, CSc. exprezidenta SR a najvýznamnejšieho rodáka obce Ľubiša."

Finančné prostriedky budú použité na vytvorenie uvedeného parku. Na daný park bolo vybraté verejné priestranstvo v obci pri dvoch rímskokatolíckych kostoloch, z ktorých jeden je pamiatkovo-chránený objekt - Kostol sv. Michala archanjela, ktorý bol postavený v roku 1771 v barokovo-klasicistickom štýle. V tomto kostole bol pokrstený aj exprezident Michal Kováč. V jeho tesnej blízkosti je postavený a zrekonštruovaný nový kostol, zasvätený tiež sv. Michalovi archanjelovi. Uvedené priestranstvo je rozdelené miestnou komunikáciou. Okrem sadových úprav bude v parku umiestnená socha sv. Michala archanjela a tiež aj pamätná tabuľa venovaná nášmu najvýznamnejšiemu rodákovi. Zároveň bude v parku vysadená jedna z líp, na pamiatku nášho rodáka, čím sa splní jeho prianie, ktoré uviedol do obecnej kroniky pri príležitosti prijatia svojich rodákov vo svojom dome na poslednej návšteve. Ďalej tam budú umiestnené parkové lavičky, ktoré budú slúžiť na oddych.

Cieľ projektu: Revitalizácia verejného priestranstva v centre obce a vytvorenie Parku Ing. Michala Kováča, CSc. exprezidenta SR a najvýznamnejšieho rodáka obce Ľubiša.

24.09.2019

img_4561.jpg   img_4591.jpg   img_4612.jpg

 

Po realizácii daného projektu sa dňa 24.09.2017 uskutočnila slávnostná svätá omša v rimskokatolíckom kostole sv. Michala archanjela. Na záver svätej omše bol slávnostne otvorený park a posvätená socha sv. Michala. Spoločným sprievodom sme sa premiestnili k obecnému úradu, kde bola odhalená pamätná tabuľa Ing. Michala Kováča, CSc.

 

 

Príspevky

Vytvorenie Parku Ing. Michala Kováča, CSc. - doklady

5. 12. 2017