Choď na obsah Choď na menu
 


COVID 19

Rozdelenie okresov od pondelka 25.10.2021, Okres Humenné zostáva v bordovej farbe.

Od pondelka 25. októbra bude desať čiernych okresov a 30 bordových

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozdelenie okresov od pondelka 18.10.2021, Okres Humenné zostáva v bordovej farbe, pozor na dodržiavanie obmedzení.

 

Od pondelka 18. októbra bude na Slovensku päť čiernych okresov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozdelenie okresov od pondelka 11.10.2021, Okres Humenné sa posunul o bordovej farby a obmedzenia  sa ešte sprísňujú. Viac informácií na:

https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4512%3Aplatne-opatrenia&catid=256%3Auvod&Itemid=153
 

 
Od pondelka 11. októbra bude 16 bordových okresov
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rozdelenie okresov od pondelka 04.10.2021, Okres Humenné zostáva v červenej farbe, opatrenia a obmedzenia pretrvávajú. Viac informácií na:
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4869:opatrenia-platne-v-zelenych-oranovych-ervenych-a-bordovych-okresoch&catid=56:tlaove-spravy&Itemid=62
 
mapa_4_10_21.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rozdelenie okresov od pondelka 27.09.2021, Okres Humenné sa už posunul do červenej farby a preto už začnú platiť viaceré obmedzenia. Viac informácií na:
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4869:opatrenia-platne-v-zelenych-oranovych-ervenych-a-bordovych-okresoch&catid=56:tlaove-spravy&Itemid=62
Od pondelka 27. septembra jeden zelený okres a päť bordových okresov
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rozdelenie okresov od pondelka 20.09.2021, Okres Humenné sa už tiež posunul do oranžovej farby a preto aj v našom okrese už začnú platiť niektoré obmedzenia. Viac informácií na:
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4869:opatrenia-platne-v-zelenych-oranovych-ervenych-a-bordovych-okresoch&catid=56:tlaove-spravy&Itemid=62
 
 
Od pondelka 20. septembra budú zelené už len štyri okresy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rozdelenie okresov od pondelka 13.09.2021,    Humenné ostáva v zelenej farbe. Susedné okresy Snina a Michalovce sú už oranžové a platia tam prísnejšie opatrenia.
 
Od pondelka 13. septembra bude 10 okresov na Slovensku v červenej farbe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rozdelenie okresov od pondelka 06.09.2021:      Humenné ostáva v zelenej farbe
 
23 okresov v oranžovej farbe od pondelka 6. septembra
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rozdelenie okresov od pondelka 30.augusta:     bude 14 okresov v oranžovej farbe.

Od pondelka 30. augusta bude 14 okresov na Slovensku v oranžovej farbe

 

 

 

 

 

 

 

Od pondelka 23.augusta bude 12 okresov v oranžovej farbe.

V zelených okresoch môžu kompletne zaočkovaní väčšinu aktivít vykonávať bez obmedzenia, s miernymi obmedzeniami musia rátať neočkovaní či netestovaní na COVID-19. Nosenie rúšok zostáva povinné v interiéroch v zelených aj oranžových okresoch.

V oranžových okresoch platia prísnejšie podmienky napríklad pre hromadné podujatia, reštaurácie, fitness centrá či wellness, ale aj svadby a kary. Počet ľudí sa bude odvíjať od režimu, ktorý si vyberie organizátor.
Prevádzkovatelia a organizátori hromadných podujatí si po novom sami určia, ktorým osobám umožnia vstup. Na výber majú z troch režimov, a to plne zaočkovaní, OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19) a tzv. základ, teda všetci zákazníci bez rozdielu.

Od pondelka 23. augusta bude 12 okresov oranžových

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obec Ľubiša oznamuje občanom, že mobilná očkovacia jednotka bude v našej obci opäť očkovať občanov proti ochoreniu COVID19, jednodávkovou očkovacou látkou JOHNSON, a to v 

stredu  25.augusta o 10:30.

Nahlásiť sa môžte telefonicky, meilom, alebo osobne na obecnom úrade.


 

 

Od pondelka 16.augusta bude 9 okresov v oranžovej farbe.

Nový Covid Automat sa snaží vytvoriť taký režim, aby zaočkované osoby boli čo najmenej obmedzované a mali čo najviac výhod.
Prevádzky dostanú možnosť rozhodnúť sa, či budú púšťať iba zaočkovaných, alebo negatívne testovaných a ľudí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, alebo všetkých vrátane neočkovaných a netestovaných. Podľa toho sa budú odvíjať aj ďalšie opatrenia.

Bratislava – 15. augusta 2021 - Od pondelka 16.8.2021 bude deväť okresov v oranžovej fáze podľa nového Covid Automatu, ktorý 10.8.2021 schválila vláda. V oranžovej fáze budú od pondelka okresy Košice I – IV, Košice okolie, Gelnica, Spišská Nová Ves, Poprad a Stará Ľubovňa. Nový Covid Automat zavádza päť farieb rizikovosti okresov - od zelenej (monitoring), cez oranžovú (ostražitosť), červenú (1. stupeň ohrozenia), bordovú (2. stupeň ohrozenia), až po čiernu (3. stupeň ohrozenia). Pri zmene farby sa má brať do úvahy okrem počtu pozitívnych prípadov napríklad aj zaočkovanosť okresu v populácii nad 50 rokov. Čím viac očkovaných v tejto skupine ľudí bude daný okres mať, tým bude väčšia šanca, že sa posunie do lepšej farby a napriek číslu nakazených v ňom budú platiť miernejšie opatrenia. Nový Covid Automat sa snaží vytvoriť taký režim, aby zaočkované osoby boli čo najmenej obmedzované a mali čo najviac výhod. Prevádzky dostanú možnosť rozhodnúť sa, či budú púšťať iba zaočkovaných, alebo negatívne testovaných a ľudí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, alebo všetkých vrátane neočkovaných a netestovaných. Podľa toho sa budú odvíjať aj ďalšie opatrenia. Nová verzia Alert systému pre monitorovanie vývoja pandémie a prijímanie opatrení proti SARS-CoV-2 /COVID automat/ Aplikácia COVID AUTOMAT Platné opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR Zdroj: health.gov.sk Súvisiace oznamy ZMOS: Aktuálne všetky okresy v zelenej farbe Od 26. júla zostáva celé Slovensko zelené podľa COVID AUTOMATu Od 19. júla bude celé Slovensko zelené podľa COVID AUTOMATu Od 12. júla 76 zelených okresov a 3 žlté podľa COVID AUTOMATu Od 5. júla 46 zelených okresov a 33 žltých podľa COVID AUTOMATu Od 28. júna 27 zelených okresov a 1 červený podľa COVID AUTOMATu Od 21. júna 17 zelených okresov a 1 červený podľa COVID AUTOMATu Od 14. júna 6 zelených okresov a 2 červené podľa COVID AUTOMATu Od 7. júna 2 zelené okresy a 3 červené podľa COVID AUTOMATu Od 31. mája 24 žltých okresov a 3 červené podľa COVID AUTOMATu Od 24. mája 2 žlté okresy a 2 bordové podľa COVID AUTOMATu Od 17. mája 4 oranžové okresy a 2 bordové podľa COVID Od 10. mája 44 ružových okresov a 2 bordové podľa COVID AUTOMATu Od 3. mája 10 bordových a 9 ružových okresov podľa COVID AUTOMATu Od 26. apríla 22 bordových okresov a 5 ružových podľa COVID AUTOMATu Od 19. apríla 27 bordových okresov a 4 ružové podľa COVID AUTOMATu Od 12. apríla 2 čierne okresy a 2 ružové podľa COVID AUTOMATu Od 5. apríla 10 čiernych okresov a 17 červených podľa COVID AUTOMATu Od 29. marca 14 čiernych okresov a 7 červených podľa COVID AUTOMATu Od 22. marca 20 čiernych okresov a 4 červené podľa COVID AUTOMATu Od 15. marca 35 čiernych okresov a 3 červené podľa COVID AUTOMATu Od 8. marca 30 čiernych okresov podľa COVID AUTOMATu Od 1. marca 20 čiernych okresov podľa COVID AUTOMATu Aktuálne rozdelenie okresov podľa epidemiologickej situácie

 

 

Od pondelka 19. júla bude celé Slovensko v zelenej farbe.

Od 19. júla bude celé Slovensko zelené podľa COVID AUTOMATu

V zelených okresoch platia aktuálne tieto opatrenia:

 • Povinné rúško v interiéri v spoločných priestoroch a na hromadných podujatiach aj v exteriéri.
 • Reštaurácie aj obchodné centrá fungujú bez obmedzení. Na obchody a prevádzky sa nevzťahuje ani obmedzenie počtu zákazníkov.
 • Obmedzenie počtu len v interiérových reštauráciách: medzi stolmi musia byť dvojmetrové odstupy.
 • Test potrebný iba pri vysoko rizikové hromadné podujatia alebo prevádzky.
 • Na hromadných podujatiach môže byť obsadených na státie maximálne 50 percent kapacity, na sedenie v interiéri aj exteriéri 75 percent kapacity najviac však do 1 000 osôb v exteriéri a 500 osôb v interiéri. Negatívny test možné nahradiť LAMP testom.